Březen 2011

Okna

13. března 2011 v 17:47 | Richard |  Stavba
Trochu jsem zaváhal s objednáním oken, takže jsme dva měsíce čekali. Okna jsem objednal od firmy DARE z Brna. Zvoliljsem profil IV92 s trojsklem Planitherm R ultra N 4mm - 18mm Ar - Planilux R 4mm - 18mm Ar - Planitherm R ultra N 4mm. Deklarované Ug=0,5 W/m2K.

No ale 24.6.2010 jsme se konečně dočkali. Okna jsme sundali z auta a jako poslední nás čekala vitrína o rozměru 2,4 x 2,7m vážící 300kg. Tady jsou totiž použita všechna tři skla v tloušťce 6mm.A na místo s tím


Vstupní dveře jsou od firmy Stolařství Vašíček ze Skalice nad SvitavouStřecha

13. března 2011 v 11:58 | Richard |  Stavba
Na Apríla jsme se vrhli na střechu. Tři dny před tím jsem "vymyslel" a nakreslil prováděcí dokumentaci,neboť jak už jsem uváděl, projekt pro stavební povolení byl vééélmi jednoduchý.
Neustále jsme museli zakrývat, protože počasí bylo opravdu aprílové.
Krov je hotov.


A máme téměř zalaťováno.Konečně přišel na řadu můj bratr - klempíř (on teda makal na stavbě od začátku a byl hlavním hnacím motorem).


A jdeme na krytinu.


A máme hotovo.Stropy

13. března 2011 v 7:32 | Richard |  Stavba
Přes zimu byla spousta času na broušení a olejování stropních trámů a palubek. Jelikož byly trámy (a samozřejmě i palubky) v pohledové kvalitě, stačilo je zlehka přebrousit brusnou houbičkou. Napsal jsem sice zlehka, na druhou stranu celková broušená plocha byla cca 160 m2.


Pro povrchovou úpravu jsem zvolil podlahářský olej euku-öl 2 Plus HS, který už léta používáme pro povrchovou úpravu při renovaci dřevěných podlah. Stropy jsem chtěl tmavší než je přírodní smrk, takže jsem do oleje přidával pigment. Na jednom trámu jsme vytvořili vzorník - postupně jsem přidával barvu po jednom procentu, no a u desátého vzorku jsme si řekli, že by to mohlo být ono.


11.3.2010 jsme se konečně opět pustili do práce na stavbě. Přivezli jsme trámy a začali z nich tvořit strop.


Pak přišly na řadu palubky.Celý strop jsme potom zaklopili OSB deskama 15mm, které slouží coby hlavní vzduchotěsná vrstva. Zároveň jsme taky zaklopili obvodové stěny. No a protože mělo zase pršet, stavbu jsme zaplachtovali.

Stavba stěn

11. března 2011 v 21:53 | Richard |  Stavba
Listopadové počasí nebylo sice ideální, přesto jsme se pustili do stavby stěn. Po oschnutí desky jsme rychle nalepili izolaci (sklobit) než zase začne pršet. Patní trámek o průřezu 6x14cm je k desce ukotven přez závitové tyče, které jsou do desky vlepeny na chemické hmoždiny. Tím jsme vytvořili kompletní půdorys domu.Potom jsme začali se stavbou samotných stěn. Nejdřív obvod (fošny 6 x 14cm), potom příčky (6 x 10cm). Fošny jsme spojovali nastřelováním, kroužkovými hřebíky 100mm. K tomu účelu jsem si dovolil zakoupit pneumatický hřebíkovač Paslode PSN 100.V místě napojení příčky s obvodovou stěnou je vložen pás PE folie tak, aby budoucí parotěsná a zároveň vzduchotěsná vrstva byla co nejmíň narušena. Posestavení všech stěn jsme zdvojili vrchní fošnu (double plate), čímž se celá konstrukce svázala a vytvořil se "podstropní věnec". Stropní věnec je potom vytvořen fošnou 6 x 20cm nastojato po obvodu.


To bylo bohužel vše, co jsme toho roku stihli. Vytvořil jsem sice provizorní střechu, že jako pod ní budeme pracovat na stropech, chránění před nepřízní počasí, než jsme ale stihli ponatírat stropní trámy a palubky, přišla sněhová nadílka a celá tato chatrná provizorní stříška se odporoučela do věčných lovišť. Foto kolapsu bohužel nemám.